هنرپیشه فیلم اصغر فرهادی برنده جایزه بهترین بازیگر...

By: euronews (به زبان فارسی)Published: 6 years ago

31, 895 views

50 Likes   4 Dislikes


http://persian.euronews.com/ فردریک پونسار، گزارشگر یورونیوز می گوید: «پایان فستیوال کن با زیبایی همراه بود بویژه از نظر زیباییهای زنانه. هیات داوران استیون اسپیلبرگ فیلم «زندگی آدل» را برگزید. فیلمی که صحنه های سکسی و هنرنمایی دو هنرپیشه زن آن نگاه ها را به خود جلب کرد.»

فیلم «زندگی آدل» به کارگردانی عبداللطیف کشیش، کارگردان تونسی-فرانسوی، همان طور که پیش بینی می شد با کنار زدن فیلمهای کارگردانان مشهوری مانند استیون سودربرگ، برادران کوئن و اصغر فرهادی برنده «نخل طلای» فستیوال امسال شد.

هنرپیشه نقش آدل می گوید: «این فیلمی بود درباره زندگی. عبداللطیف کشیش، کارگردان فیلم می خواست فیلمی درباره عشق بسازد و در عشق سکس وجود دارد. او تصمیم گرفت که این موضوع را به نمایش بگذارد چرا که به نظر او این مساله مهمی بود. این فیلم همچنین درباره کشف خواسته ها است.»

فیلم «زندگی آدل» درباره دختری 15 ساله است که پس از آشنایی با دختری موآبی به نام اما، به تمایلات همجنسگرایانه خود پی می برد.


برنیس بژو، بازیگر زن فیلم «گذشته» به کارگردانی اصغر فرهادی هم یکی از جوایز اصلی فستیوال را از آن خود کرد. این هنرپیشه فرانسوی-آرژانتینی که با حضور در فیلم صامت «آرتیست» به شهرت رسیده بود، برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد.

برنیس بژو می گوید: «بعد از نقشی که در «آرتیست» داشتم، نقشی که در فیلم «گذشته» به من پیشنهاد شد، کاملترین نقش ممکن می توانست باشد. این نقش به من اجازه داد که از یک شخصیت کاملا مثبت و ساده به طرف یک شخصیت پیچیده تر حرکت کنم. شخصی که به دنبال عشق است. برای یک هنرپیشه هیچ چیز بهتر از این نیست.»

فیلم فرانسوی گذشته داستان زندگی مردی ایرانی را با بازی علی مصفا به تصویر می کشد که همسرش را ترک کرده و از فرانسه به ایران بازگشته است. اما در پی درخواست طلاق همسر فرانسوی خود مجبور به بازگشت به فرانسه می شود. او در این بازگشت با مردی روبرو می شود که وارد زندگی همسر و دو فرزندش شده است.

فردریک پونسار، می گوید: «جوایز اهدا شده در فستیوال امسال سفری است در زمان و مکان. از آمریکا به آسیا آن هم از طریق اروپا. فستیوال کن نمایانگر جهان است، سرگرم کننده، پیچیده و چندبعدی است.»

Youtube http://www.youtube.com/euronewspe
Facebook http://www.facebook.com/euronews.pe
Twitter http://twitter.com/euronews

Related Videos